premiership

Sjajni Chelsea zabio četiri gola Palaceu i skočio na četvrto mjesto

CHELSEA je u 32. kolu Premiershipa pobijedio Crystal Palace u gostima 4:1 i skočio na četvrto mjesto tablice.

Momčad Thomasa Tuchela odigrala je odličnu utakmicu i pravo je čudo da nije zabila više golova. Chelsea je poveo već u 8. minuti golom Kaija Havertza, a Nijemac je samo dvije minute kasnije namjestio Pulisicu za 2:0.

Sve je bilo gotovo u 30. minuti kad je Kurt Zouma na asistenciju Masona Mounta zabio i treći gol Chelseaja, a sve što je Palace uspio bilo je smanjiti golom Bentekea u 63. minuti. Bio je to jedini udarac domaćina na gol Chelseaja u čitavoj utakmici.

Pulisic je u 78. minuti svojim drugim golom na utakmici potvrdio pobjedu Chelseaja. Mateo Kovačić je odigrao 83 minute, a zamijenio ga je Hakim Ziyech.

Šest kola do kraja prvenstva Chelsea drži zadnje mjesto koje dogodine vodi u Ligu prvaka. Do kraja prvenstva Tuchelova momčad mora igrati protiv Brightona, West Hama, Fulhama, Cityja, Arsenala, Leicestera i Aston Ville.