Spahijina TAU Ceramica zgazila Pamesu, Planinić dobar

U utakmici 33. kola španjolskog košarkaškog prvenstva, TAU Ceramica je u Vitoriji pobijedila Pamesu 91:73. Planinić je bio jedan od najboljih.

Domaćinu su pripale sve četiri četvrtine, a najbolji u sastavu kojeg vodi Neven Spahija bili su Tiago Splitter s 19 koševa, 7 skokova i 3 asistencije te Pete Mickeal sa 16 poena i 9 skokova. Zoran Planinić također je pružio vrlo dobru partiju u 29 minuta koje je proveo u igri. Ubacio je 11 koševa gađajući iz igre 4/6, a podbacio je tek u izvođenju slobodnih bacanja pogodivši ih samo 3 od 8. Planinić je imao i 3 skoka te dvije asistencije.

Kod gostiju je najbolji strijelac bio Dejan Milojević sa 16 koševa. Hrvatski centar Stanko Barać odigrao je 16 minuta u kojima se nije proslavio sa šutom iz igre 1/8 (2/2 slobodna bacanja). Četiri skoka nisu bitno popravila dojam pa je Barać jedini završio utakmicu s predznakom ''minus'' po pitanju valorizacijskog učinka (-6).

Bila je ovo bitna pobjeda Spahijine momčadi u izravnoj brobi za 4. mjesto na ljestvici.