Strašni Bayern pregazio Herthu

NJEMAČKI nogometni prvak Bayern iz Munchena ostao je jedini stopostotan u Bundesligi nakon odigranog 4. kola ove sezone zahvaljujući 3:0 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Herthe iz Berlina, u derbiju kola.

Bavarci su do nove pobjede stigli golovima Riberyja (16), Alcantare (68) i Robbena (72).

Bayern sada ima 12 bodova, dva više od drugog Koelna i tri od Borussije Dortmund, Eintrachta iz Frankfurta i Herthe.

Koeln je do drugog mjesta na ljestvici stigao preokretom u Gelsenkirchenu kojim je kao gost svladao domaći Schalke 04 sa 3:1 (1:1). Schalke je poveo preko Huntelaara (36), no samo dvije minute potom poravnao je Osaka (38), da bi u posljednjih 15 minuta Modeste (77) i Zoller (84) osigurali pobjedu gostima.

Schalke je tako i nakon 4. kola ostao bez bodova, ali za utjehu barem je postigao prvi pogodak u prvenstvu.

Na nuli je ostao još jedan velikan njemačkog nogometa Werder, iako je do pred sam kraj utakmice na svom terenu vodio protiv Mainza 05 sa 1:0 golom Hajrovića (12). No, Malli (87) i De Blasis (90+2) su pogodili za preokret kojim je Mainz stigao na sedmo mjesto sa sedam bodova.