Sunsi prošli i Seattle

KALVARIJA Utah Jazza nastavila se porazom kod Boston Celticsa (114:106), devetim u zadnjih 11 utakmica za momčad iz Salt Lake Citya, za koju je sinoć Gordan Giriček za 20 minuta igre dao svega 2 poena (šut 0:4), te imao po tri skoka i asista.

Boston je do pobjede odveo Gary Payton sa 27 poena i 11 asista, a već u prvom poluvremenu bilo je 38:19 za domaćine. Carlos Boozer je sa 25 poena i 12 skokova bio prvo ime kod Utaha, kome jako nedostaje glavna zvijezda Rus Andrej Kiriljenko.

Veliki derbi lige odigrao se u Seattleu gdje su Phoenix Suns (20:3) sa 112:110 svladali domaće Sonicse (18:5). Bio je to pravi triler koji je odlučen u zadnjim minutama, kada su Sunsi napravili pobjedničku seriju od 14:2 i poraz pretvorili u trijumf. U tom periodu briljirao je sa devet poena Shawn Marion (21), dok je najbolji strijelac kod gostiju bio Joe Johnson (24, 10 skokova). Bila je to sedma pobjeda zaredom Sunsa koje je trener Mike DAntoni posložio na pravi način, budući da igraju momčadski bez isticanja, pa su tako sinoć uz Mariona i Johnsona svoj iznimni doprinos dali i Steve Nash (21, 12 asista) i Amare Stoudemire (20, 9 skokova). Ray Allen (32) i Rashard Lewis (25) ipak su bili zaustavljeni u odlučujućim trenucima - tri minute prije kraja Seattle je imao 102:95.

Ono što je Phoenix na Zapadu, to je Miami Heat na Istoku. Momčad sa Floride porazila je sa 107:100 Denver Nuggetse i to je također sedma pobjeda zaredom Miamia, za koga su sinoć najviše ubacili Dwyane Wade (25) i Shaquille ONeal (20). Andre Miller je sa 24 poena predvodio Denver, koji je sinoć ostao bez Carmela Anthonya koji je uganuo zglob.

Najuzbudljivije je sinoć bilo u Los Angelesu i Philadelhiji gdje su gosti u produžetku došli do pobjede. Gilbert Arenas je sa 37 poena odveo svoje Washington Wizardse u pobjedu (120:1169 nad Lakersima, kojima nije pomogao ni "svemogući" Kobe Bryants (36, 14 asista, 10 skokova). New York Knicksi su se četiri stotinke prije kraja košem Allana Houstona spasili poraza u regularnom dijelu, da bi potom u dodatnom vremenu sa 113:107 svladali domaće Sixerse, koji su u trećoj četvrtini vodili i sa 19 razlike.