Tomić sa 18 poena najbolji u porazu Reala kod Estudiantesa

CENTAR hrvatske košarkaške reprezentacije i madridskog Reala Ante Tomić ubacio je 18 koševa, no Real je ipak poražen na gostovanju kod Estudiantesa 90:85.

Košarkaši Reala doživjeli su drugi poraz u 11. kolu španjolske lige. Predvođen Jaysonom Grangerom koji je ubacio 21 koš, Estudiantes je slavio u neizvjesnoj završnici došavši do četvrte pobjede. Uz Grangera raspoložen je bio i Gabriel sa 15 ubačaja. S druge strane, Tomić je za nešto više od 22 minute igre ubacio 18 poena i dodao 6 skokova i jednu asistenciju. Uz Tomića 18 poena je kod "kraljevskog kluba" ubilježio i Sergio Llull.

Vodeća momčad lige Barcelona ostvarila je novu pobjedu, ovaj puta protiv Unicaje na svom parketu 72-62. Najučinkovitiji kod domaćina bili su Chuck Eidson s 19 i Boniface Ndong s 14 koševa i 9 skokova. Juan Carlos Navarro je ubacio 7 uz vrlo loš šut za tri poena 1-6. U redovima gostiju nije bilo Luke Žorića, ali je zato vrlo dobru partiju pružio Hrvoje Perić koji je ubacio 12 koševa uz 3 skoka za 21 minutu provedenu na parketu. Njegov suigrač Joel Freeland je također postigao 12, ali i 8 skokova.

Uspješan gost bio je Alicante koji je s uvjerljivih 14 poena razlike nadigrao Manresu, bilo je 76-62. Vrlo raspoložen bio je Bugarin Kaloyan Ivanov koji je ostvario učinak od 19 koševa, 15 skokova i 5 asistencija, a dobru utakmicu odigrao je i Mario Stojić koji je za pobjednički sastav igrao 23 minute i za to vrijeme ubilježio 10 koševa, 5 skokova i 2 asistencije. Kod domaćina je, bolji od ostalih, bio Josh Asselin s 15 poena.

Fuenlabrada - Zaragoza 88-95, produžeci

Redoslijed: 1. Barcelona 10-1, 2. Real Madrid 9-2, 3. Unicaja 8-3, 4. Caja Laboral 8-3, 5. Alicante 8-3, 6. Cajasol 6-5...