Pogledajte noć za pamćenje na Poljudu

HAJDUK i Dinamo odigrali su fantastičan derbi na Poljudu, a Splićani su, nakon vodstva 1:0 i preokreta Dinama, u posljednjim minutama zabili za konačnih 2:2.

Torcida je otvorila utakmicu sjajnom koreografijom, a na derbi je stigao i velik broj Bad Blue Boysa. Na stadionu je službeno bilo 24 736 gledatelja.

Prava ludnica na tribinama zavladala je nakon pogotka Ante Ercega za vodstvo Hajduka 1:0.

Velikom bakljadom u 67. minuti Torcida je proslavila svoj rođendan, a zbog dima je utakmica nakratko zaustavljena, zbog čega je sudac Tihomir Pejin produljio susret čak šest minuta. Hajduk je to iskoristio na najbolji način i izvukao bod.

Šaljite nam svoje navijačke fotografije i videa na desk@index.hr ili Facebook stranicu Index Sporta.

Torcida je protestirala i protiv HNS-a, a razvila je i neobičan transparent s imenima iz vrha domaćeg nogometa, poznatih odvjetnika, nogometnih sudaca i sportskih novinara.

Torcida je utakmicu otvorila sjajnom koreografijom i velikom bakljadom.

Pola sata do utakmice policija je na stadion dovela i Bad Blue Boyse.

Ovako izgledaju ulice Splita sat vremena prije derbija.

Od ranog jutra Split se priprema za prvi dolazak najvećeg rivala ove sezone. Očekuju se pune tribine Poljuda, klub najavljuje oko 20 000 navijača, a očekuje se i velik broj Bad Blue Boysa, koji su najavili organizirani dolazak na utakmicu.

Hajdukova maskota od jutra animira najmlađe fanove Hajduka po ulicama Splita.

Torcida: Glavni rival mora biti poražen

Torcida se svojim članovima i navijačima Hajduka uoči derbija obratila priopćenjem:

"Ekipe, podružnice, pojedinci, staro, mlado, svi Hajdukovi navijači... Glavni rival je u gradu i mora biti poražen. Dolazak na Poljud je vaša dužnost, a sve ostalo nije opcija. Želiš pobjedu protiv zla? Oćeš kožu koja se ježi, srce koje puca i pismu koja nosi? Napet ti je osjećaj kad gori sve i svi su na svemu? Dođi vidit razliku između svjetla i tame i budi dio prave priče. Pozdravi doma i uđi uru prije na Sjever jer koreografija mora ić dok igrači izlaze na teren. O tebi ovisi sve...