Turkmenistan iznenadio Saudijsku Arabiju

U SVOM premijernom nastupu na nogometnom prvenstvu Azije reprezentacija Turkmenistana je priredila veliko iznenađenje odigravši u dvoboju 1. kola C skupine protiv Saudijske Arabije 2:2.

Premda je Saudijska Arabija bila veliki favorit, nije uspjela upisati pobjedu. Turkmenistan je poveo u 6. minuti pogotkom Nazara Bajramova, no tri minute kasnije Yasser Al Qahtani je izjednačio rezultat. Isti je igrač u 55. minuti doveo Arabiju u vodstvo, ali je Begenčuhammed Kulijev u drugoj minuti sudačke nadoknade izjednačio rezultat.

U drugom dvoboju C skupine Uzbekistan je pobijedio Irak 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Mirdjalal Kasimov (22). Obje reprezentacije utakmicu su završile s desetoricom igrača. Prvo je u 83. minuti isključen Aleksej Nikolaev (Uzbekistan), a četiri minute kasnije i Emad Mohammed (Irak).

U susretu skupine A Indinezija je pobijedila Katar 2:1. Strijelci za Indoneziju bili su Budi Sudarsono (26) i Ponaryo Astaman (49), dok je pogodak za katar postigao Magid Mohamed (85).