BARCELONA je u 24. kolu Primere na Nou Campu pobijedila Athletic Bilbao 2:1.

Katalonski je sastav u prethodnim dvjema utakmicama prvo remizirao sa Sporting Gijonom u Primeri (1:1), a potom i izgubio od Arsenala u Ligi prvaka (2:1), pa im je stoga ova pobjeda bila važna kako za samopouzdanje, tako i očuvanje bodovne prednosti nad Realom.

Povela je Barcelona već u 16. minuti golom Davida Ville, njegovim 16. ovosezonskim, nakon asistencije Danija Alvesa iz, pokazalo se, očitog zaleđa.

Rezultat se nije mijenjao do 50. minute kada je u kaznenom prostoru Sergio Busquets faulirao Fernanda Llorentea, te je sudac Rafael Ramirez Dominguez pokazao na bijelu točku. Siguran realizator s bijele točke bio je Andoni Iraola.

Pobjedu Barceloni, 21. ovosezonsku kojom je vratila pet bodova prednosti nad Realom, donio je svojim 25. prvenstvenim golom Lionel Messi. Zabio je omaleni Argentinac iz neposredne blizine desnicom nakon nove asistencije Alvesa s desne strane, te tako izbio sam na čelo ljestvice najboljih strijelaca lige koje je dosad dijelio s Cristianom Ronaldom. Portugalac u Realovom dresu ih je dosad zabio 24.