BAYERN i Hoffenheim su bez ikakvih su problema izborili četvrtfinale DFB Pokala uvjerljivim pobjedama.

Tako je Bayern slavio s uvjerljivih 4:0 na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu, protivnika kojeg je minulog vikenda jedva s 2:1 pobijedio na Allianz Areni u prvenstvenom ogledu.

Izveo je Louis van Gaal najjaču postavu na travnjak, a pobjednik je bio poznat već do poluvremena budući je Bayern dotad vodio 3:0 dvama golovima Miroslava Klosea i jednim Thomasa Müllera. U drugom se dijelu u strijelce upisao i Luca Toni, dok je hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić u igru ušao u 59. minuti umjesto Klosea.

Hoffenheim je s 4:0 ispratio drugoligaša Koblenza, uz sjajne partije bosansko-hercegovačkih reprezentativaca Sejada Salihovića i Vedada Ibiševića. Oba su igrača upisala po gol i asistenciju, dok hrvatski reprezentativac Josip Šimunić nije konkurirao za sastav.