IVAN KLASNIĆ zabio je novi pogodak za Bolton kojim je još jednom presudio utakmicu i donio svom klubu pobjedu i tri boda. U 86. minuti hrvatski je napadač zabio za konačnih 3:2 protiv Aston Ville.

Klasnić je ušao u igru u 67. minuti umjesto Johana Elmandera, a u završnici utakmice je udarcem lijevom nogom unutar kaznenog prostora osigurao sva tri boda za svoju momčad. Klasnić je postigao svoj treći prvenstveni pogodak ove sezone. Prva dva zabio je u prvom dijelu sezone. No, zato je nedavno dva puta bio strijelac u FA Cupu u dvjema gostujućim pobjedama Boltona, koji je njegovim pogocima s 1:0 pobjeđivao Wigan i Fulham.

Bolton je osvojio sedam od mogućih devet bodova u zadnje tri utakmice u Premiershipu. na ljestvici je preskočio Liverpool, ali s utakmicom više.  No, Aston Villa ima za čime žaliti. Gosti su pri vodstvu 2:1 u 70. minuti propustili realizirati penal. Točnije, Boltonov vratar Jussi Jääskeläinen obranio je udarac Ashleyja Younga.

Golovima Benta i Albrightona je Aston Villa dva puta vodila. Gary Cahhil je dva puta poravnavao za domaću a protiv svoje bivše momčadi. Onda je na scenu stupio Ivan Klasnić pogotkom za potpuni preokret i pobjedu domaćina.

Nikola Kalinić ostao je cijelu utakmicu na klupi u gostujućem porazu svog Blackburna kod Fulhama s 3:2. Dva pogotka za domaćine postigao je Irac Damien Duff, ali su gosti golovima Hanleyja i Hoiletta dva puta nadoknađivali zaostatak. Pobjedu domaćinu osigurao je Bobby Zamora golom u 89. minuti.

Razočaranje kola svojim je navijačima priredio Arsenal, odigravši na Emiratesu protiv Sunderlanda samo 0:0. Najzaslužniji za bod gostiju bio je njihov vratar Simon Mignolet, koji je svojim intervencijama često spašavao goste. Arsenal je propustio čitav niz prilika na ovoj utakmici, a najbliži je pogotku bio kada je Marouane Chamakh, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, udarcem glavom pogodio okvir gola.

Arsenal za vodećim Manchester Unitedom zaostaje tri boda. Obje momčadi odigrale su 28 utakmica. ''Crveni vragovi'' u nedjelju gostuju kod Liverpoola.

City minimalno protiv Wigana, West Ham se spašava od ispadanja

Važne pobjede u borbi za ostanak ostvarili su West Ham i West Bromwich. West Ham je do druge uzastopne pobjede, nakon one protiv Liverpoola 3:1, stigao svladavši na svom Upton Parku momčad Stokea s 3:0. prvi gol za ''čekičare'' zabio je Senegalac Demba Ba, kojem je to već četvrti gol za West Ham u koji je stigao u siječanjskom prijelaznom roku iz Hoffenheima.

West Bromwich je, pak, golovima Youssoufa Mulumbua, Jamesa Morrisona i Paula Scharnera u drugom poluvremenu u gostima svladao Birmingham 3:1, čime je upisao prvu pobjedu nakon 15. siječnja i skočio na 16. mjesto na ljestvici. Birmingham, koji je prošlog vikenda u finalu Carling Cupa pobijedio Arsenal, pao je na 18. poziciju, koja na kraju sezone vodi u drugu ligu. Iz te zone je pobjegao i West Ham, koji ima bod više od Birminghama, a bod manje od West Bromwicha.

U posljednjemu subotnjem srazu 29. kola Premiershipa nogometaši Manchester Cityja došli su do svoje 15. ovosezonske prvenstvene pobjede. Kao domaćini 1:0 su pobijedili posljednjeplasirani Wigan.

Omanski 29-godišnji golman Ali Al-Habsi u 38. je minuti propustio kroz noge u gol ne osobito snažan i opasan udarac Davida Silve, premda je loptu već imao u rukama.

Španjolcu je to bio treći ovosezonski prvenstveni pogodak za City.

Pretkraj dvoboja gosti su u više navrata bili u mogućnosti izjednačiti. Jednu od najboljih prilika propustio je Kolumbijac Hugo Rodallega.

Premiership. 29. kolo:

Birmingham - West Bromwich 1:3 (Beausejour 47 / Mulumbu 47, Morrison 58, Scharner 71)

Arsenal – Sunderland 0:0

Bolton – Aston Villa 3:2 (Cahhil 45+2, 75, Klasnić 86 / Bent 15, Albrighton 64)

Fulham – Blackburn 3:2 (Duff 37, 59, Zamora 89–11m / Hanley 45+1, Hoilett 64)

West Ham – Stoke 3:0 (Ba 21, Da Costa 29, Hitzlsperger 83)

Newcastle – Everton 1:2 (Best 23 / Osman 31, Jagielka 36)

Manchester City – Wigan 1:0 (Silva 38)