TRIMA odigranim utakmicama u nedjelju kompletirano je 10. kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Najzanimljivije je bilo u Gelsenkirchenu, gdje su u derbiju kola, odigravši 3:3, remizirali Schalke i Hamburg

Imao je HSV priliku pobjedom zasjesti na vrh bundesligaške ljestvice, a tu je poziciju i držao sve do početka sudačke nadoknade kada je Kevin Kuranyi svojim drugim pogotkom na utakmici donio bod domaćinu.

Hamburška je momčad pogocima Marcusa Berga i Piotra Trochowskog uživala prednost 2:0 na poluvremenu, Kuranyi je u 50. smanjio rezultat, a jedanaest minuta kasnije David Rozehnal prekršajem na njemu ostavio gostujuću momčad crvenim kartonom na cjedilu.

Odmah nakon toga situaciju je iskoristio Schmitz svojim prvim pogotkom sezone. Ipak, HSV je na prag pobjede ponovno gurnuo Berg, srpanjsko pojačanje momčadi. Šveđanin je u prvi plan upao nakon ozljeda Mladena Petrića i Guerrera, a svoju isplativost dokazao svojim trećim prvenstvenim pogotkom u 80. minuti susreta. Tada je na scenu ponovno stupio Kuranyi i momčadi Felixa Magahtha donio bod.

Dodajmo da je za domaćina Ivan Rakitić odigrao drugo poluvrijeme.

Bochum je poveo u prvoj minuti protiv Werdera, ali i upisao očekivani 4:1 poraz na kraju susreta, a svakako je neočekivan rezultat u Berlinu ostvarila Hertha protiv Wolfsburga.

Nakon pobjede u prvome kolu (Hannover 1:0) upisali su osam uzastopnih poraza, a aktualnim prvacima sada su uzeli bod odigravši 0:0. BiH reprezentativci Edin Džeko i Zvjezdan Misimović odigrali su svih 90 minuta za prvake.