VIDEO Salah brutalnim driblingom polomio golmana

EGIPAT je sinoć u prijateljskoj utakmici u pripremama za afrički Kup nacija pobijedio Gvineju 3:1.

Golove su zabili Mohsen, Ahmed Ali i Gaber, ali je potez utakmice napravio Mohamed Salah koji je u igru ušao u 61. minuti. Kod vodstva njegove reprezentacije 2:1, Salah se u 86. minuti sjurio po desnom krilu i onda polomio kičmu gvinejskom golmanu.

Keita mu je prvo na trenutak uzeo loptu da bi je Liverpoolov napadač ponovno uzeo. Golman se naivno išao ponovno baciti na loptu da bi samo nasjeo na Salahov lažnjak. Onda se bacio u drugom smjeru kako bi zatvorio udarac, ali je lopta prošla ispod njega i krenula prema golu. Zaustavila ju je stativa, ali je odbijanac u nebranjen gol rutinski zakucao Gaber.

Egipat je domaćin Kupa nacija koji počinje u petak. Faraoni su u skupini A s Ugandom, Zimbabveom i Kongom, a ovo afričko prvenstvo posebno je po tome što, kao i Europsko, ima 24 zemlje sudionika.

Tako će ove godine na Kupu nacija debitirati Madagaskar, Mauritanija i Burundi.