UTAKMICA u glavnom gradu Litve Vilniusu između domaće Vetre i gostujuće Legije iz Varšave prekinuta je na poluvremenu zbog nereda koje su izazvali poljski navijači.

Na poluvremenu je Legija gubila 2:0 od domaćina što je razbijesnilo Poljake, koji su utrčali na teren i sukobili se s policijom bacajući na njih sve kamenje, komade betona i reklame koje su stajale uz teren.

Na samom travnjaku policija se sukobila s nekoliko stotina Poljaka, a u usporedbi s ratom koji se vodio na stadionu u Litvi, pokoji bicikl bačen na policajce nedavno u Kapfenbergu čak i ne djeluje tako strašno.

Plavci su nerede uspjeli smiriti tek kad su im stigla pojačanja, koristeći suzavce, pse, galopirajući na konjima, pa čak i pucajući u zrak iz vatrenog oružja.

Sudac je naravno prekinuo utakmicu, a Legiji prijeti velika novčana kazna, kao i diskvalifikacija iz europskih natjecanja. Kažnjen bi mogao biti i Poljski nogometni savez, koji ionako ima pune ruke posla s organizacijom Eura 2012. godine.