CSKA - PLZEN 1:2

VIDEO Vlašić opet zabio u Ligi prvaka, pogledajte sjajno izveden penal

NIKOLA VLAŠIĆ zabio je treći gol ove sezone u Ligi prvaka, drugi Viktoriji iz Plzenja i to iz penala, no njegov CSKA na kraju je izgubio 2:1.

Igrala se deveta minuta utakmice u Moskvi kada je Milan Petržela, glupo i naivno, faulirao Schennikova.

Nizozemski sudac Makkelie svirao je penal, a odgovornost je preuzeo reprezentativac Hrvatske i krasnim udarcem ostavio gostujućeg golmana Hrusku nemoćnim.

Golman češkog prvaka ostao je ukopan, bio je ovo uistinu krasan penal Vlašića koji od prve minute na temperaturi od -4 igra kvalitetan nogomet.

Ipak, taj gol nije pomogao Rusima niti da osvoje bod. Česi su lukavo i na kontre stvarali probleme pa izborili penal u 44. minuti kojeg je fulao Prochazka, odnosno, lijepo ga je pročitao Akinfejev.

U nastavku je CSKA imao prividnu dominaciju, međutim, gosti se vraćaju golom Prochazke poslije ubojite kontre po desnoj strani.

Vlašić je i dalje povezivao redove svoje momčadi i bio najbolji pojedinac na terenu, pratio ga je Chalov no to je bilo premalo za nešto konkretno pa je Ruse kazna stigla u 81. minuti poslije gola Hejde nakon kornera.

Loše su reagirali Bistrović i Akinfejev, posebno golman domaćih.

Sada se situacija u skupini skroz zakomplicirala, Plzen se vratio u igru za Europsku ligu.