Video - Zagrijavanje za SP: SAD jedva svladao Salvador, Meksiko pregazio Boliviju

NOGOMETAŠI Meksika i Sjedinjenih Američkih Država, sudionici Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici, slavili su u prijateljskim utakmicama igranima u srijedu.

Dvoboji se nisu igrali u FIFA-inom terminu, tako da su oba izbornika, američki Bob Bradley i meksički Javier Aguirre, izveli krnje momčadi, sastavljene uglavnom od igrača iz domaćih liga.

Amerikanci su pobijedili Salvador u Tampi 2:1. Preokrenuli su vodstvo gostiju tek u posljednjih 15-ak minuta utakmice golovima Chinga i Kljestana.

Meksiko je u San Franciscu pobijedio Boliviju s uvjerljivih 5:0. Do 18. su minute utakmice igrači Javiera Aguirrea već otišli na 4:0. Dva je gola u tom rasponu postigao Javier Hernandez, napadač Guadalajare i najbolji strijelac meksičke lige.

U desetom su dvoboju s Bolivijcima Meksikanci slavili osmu pobjedu.