Zvezda kiksala, Ajax ispustio veliku prednost

CRVENA ZVEZDA kiksala je u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka i u Beogradu odigrala samo 1:1 sa Spartakom iz slovačke Trnave.

Srpski prvak je poveo golom Bena iz penala u 23. minuti, ali su gosti samo dvije minute kasnije izjednačili preko Grendela. Zvezda je do kraja utakmice tražila drugi gol i pritiskala, ali je slovački bunker izdržao.

Ajax je u Liegeu na poluvremenu vodio 2:0 protiv Standarda i bio na korak do prolaska, no Belgijci su se u nastavku spasili i kupili kakvu-takvu šansu u uzvratu. Nizozemce je u vodstvo doveo Huntelaar u 19. minuti, a u 34. je Dušan Tadić povisio na 2:0. Ipak, Cancela-Gonzalez je u 67. smanjio na 1:2, a Emond u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz penala zabio za 2:2.

Na isti način, u petoj minuti sudačke nadoknade, spasila se i praška Slavija kod kuće protiv kijevskog Dinama. Ukrajinci su vodili 1:0 golom Verbiča iz 82. minute, da bi Čehe izvukao Husbauer, također iz penala. Istim rezultatom završio je susret Malmöa i mađarskog MOL Vidija. BATE je slavio 1:0 kod Karabaha, a Dinamo je ranije s 2:0 bio bolji od Astane.

Benfica je napravila veliki korak prema Ligi prvaka. Portugalski doprvak pobijedio je Fenerbahče 1:0 golom Cervija u 69. minuti.

Liga prvaka, 3. pretkolo, prve utakmice:

Astana - Dinamo 0:2 (Budimir 39', Olmo 84')

Karabah - BATE Borisov 0:1 (Dragun 36')

Malmö - MOL Vidi 1:1 (Christiansen 62' / Nego 71')

Slavia Prag - Dinamo Kijev 1:1 (Husbauer 90'+5'-11m / Verbič 82')

Standard Liege - Ajax 2:2 (Carcela-Gonzalez 67', Emond 90'+4'-11m / Huntelaar 19', Tadić 34')

Crvena Zvezda  - Spartak Trnava 1:1 (Ben 23'-11m / Grendel 25')

Benfica - Fenerbahče 1:0 (Cervi 69')