Zagrebačka policija uhitila je 33-godišnjeg muškarca koji je protekle noći izazvao incident na Trnju. Muškarac je u trgovini na Aveniji Marina Držića remetio javni red i mir i prijetio 29-godišnjoj zaposlenici, državljanki Filipina, te još jednoj stranoj osobi s reguliranim statusom u Hrvatskoj.
Dojavu o incidentu policija je zaprimila protekle noći oko 3:35 sati. Nakon što je policija stigla na teren, od 33-godišnjaka je zatražila dokumente.
Muškarac je odbio policiji dati osobnu iskaznicu, a zatim je verbalno i fizički napao jednog od policajaca. Odgurnuo ga je i počeo bježati, navodi zagrebačka policija.
Uhićenje na Radničkoj cesti
Policija je zatim krenula za odbjeglim muškarcem te ga je sustigla na Radničkoj cesti. Kako bi spriječili ponovni napad i bijeg, policajci su upotrijebili sprej s nadražujućom tvari i sredstva za vezivanje. Muškarac je uhićen i priveden u službene prostorije policije.
U događaju su lakše ozlijeđeni i 33-godišnjak i napadnuti policajac. Liječnička pomoć pružena im je u službenim prostorijama policije. Kriminalističko istraživanje je u tijeku kako bi se utvrdile sve okolnosti događaja, navodi PU zagrebačka.