ZET je najavio da se u subotu, zbog proštenja povodom Velike Gospe u Remetama i Stenjevcu, mijenjaju trase autobusnih linija. Linija 203 vozit će skraćeno do Vineca, linija 146 do kružnog toka u Stenjevcu, a linije 172, 176 i 177 dodatno će stajati na Gospodskoj.
Proštenje je naziv za hodočašće u sjeverozapadnim hrvatskim krajevima na blagdan seoskih ili župnih svetaca zaštitnika.
Linija 203 skraćena, 119 preusmjerena
Autobusna linija 203 (Svetice - Vinec - Kaptol) od 8 do 21 sat prometuje skraćeno do Vineca. Autobusna linija 119 prometuje uobičajenom trasom do raskrižja Ilice i Vrapčanske, nastavlja vožnju Ilicom i Alejom grada Bolonje te Samoborskom cestom do odredišta. Ističu da će se na izmijenjenom dijelu trase koristiti sva usputna stajališta.
Linija 146 do kružnog toka u Stenjevcu
Autobusna linija 146 prometuje skraćeno do kružnog toka koji povezuje Ulicu Ivane Brlić-Mažuranić i Stenjevečku ulicu. Stajalište će se uspostaviti nakon kružnog toka u Ulici Ivane Brlić-Mažuranić, u smjeru Reljkovićeve.
Dodatna stajališta za linije prema Zaprešiću i Bistri
Autobusne linije 172 (Črnomerec - Zaprešić), 176 (Črnomerec - Gornja Bistra) i 177 (Črnomerec - Poljanica - Gornja Bistra) zaustavljaju se u oba smjera i na stajalištu Gospodska.
Ističu da sutra, u slučaju obustave prometa koja može nastati ovisno o stanju na terenu, autobusne linije 119 i 146 u poslijepodnevnim satima prometuju djelomično izmijenjenom trasom u oba smjera.
Nedjeljni vozni red na blagdan
ZET poručuje da će se na blagdan Velike Gospe u tramvajskom i autobusnom prometu, te na žičari primjenjivati nedjeljni vozni red.