Nova tužba protiv Netflixa: "Namjerno stvaraju ovisnost kod gledatelja"
DRŽAVNI odvjetnik Teksasa Ken Paxton podnio je u ponedjeljak tužbu protiv Netflixa, optužujući popularni streaming servis za nezakonite poslovne prakse. Paxton tvrdi da tvrtka špijunira svoje korisnike i da je platformu namjerno osmislila tako da stvara ovisnost, piše Reuters.
Prikupljanje podataka i dizajn koji stvara ovisnost
Prema navodima iz tužbe, Netflix je optužen za prikupljanje korisničkih podataka bez izričitog pristanka, što se u tužbi opisuje kao oblik špijuniranja potrošača. Osim toga, državni odvjetnik Teksasa smatra da je sama struktura i funkcioniranje platforme osmišljeno s ciljem poticanja ovisničkog ponašanja kod gledatelja.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati