I s velikim Henryjem, Arsenal je teško mogao protiv Bavaraca

U POSLJEDNJIH petnaest godina Arsenal i Bayern odigrali su četiri međusobna dvoboja u kontinentalnim natjecanjima. Bavarci su s dvije pobjede uspješniji. Topnici su slavili tek jednom, a jednom je dvoboj završio remijem.

U sezoni 2000./2001. engleski i njemački predstavnik susreli su se u natjecanju po skupinama, igravši još s Lyonom i moskovskim Spartakom. Bayern je na kraju završio na prvom mjestu s 13 bodova, Arsenal je s osam bodova bio drugi, zbog boljeg omjera u međusobnim susretima s Lyonom.

U drugom kolu skupine Arsenal je na Highburyju dočekao Bayern. Poveli su Englezi golom Henryja. U drugom poluvremenu Topnici su povećali vodstvo preko Nigerijca Nwanka Kanua. Međutim sredinom prvog poluvremena omjer snaga na terenu se mijenja. Prvo je Michael Tarnat zabio za 1:2, da bi u finišu dvoboja Mehmet Scholl iz sjajnog slobodnjaka postavio konačnih 2:2.

U nominalnom uzvratu, kojim je finiširana skupina C, Bayern je na Olimpijskom stadionu u Minhenu slavio s 1:0, tako potvrdivši prvo mjesto. Jedini gol na susretu bio je djelo brazilskog napadača Giovanne Elbera u 10. minuti. Valja istaknuti kako je Bayern te sezone preko Manchestera u četvrtfinalu, Real Madrida u polufinale te Valencije u finalu osvojio naslov prvaka Europe.

Do sljedećeg susreta ove dvije momčadi čekalo se četiri godine, a onda ih je ždrijeb spario u osmini finala najcjenjenijeg klupskog nogometno natjecanja svijeta. Prvi dvoboj u Minhenu Bavarci su odradili s lakoćom. U 4. minuti Pizzaro je zabio za 1:0, isti igrač povećao je rezultat u 58. minuti, da bi sedam minuta kasnije Salihamidžić zabio i treći gol njemačke momčadi. Počasni gol Topnika koji je donio barem kakvu-takvu nadu za uzvrat upisao je stoper Kolo Toure.

Dva tjedna kasnije London se nabrijavao za prolazu četvrtfinale. 35 tisuća ljudi na HigHburyju očekivalo je veliku pobjedu Topnika, kada je u 66. minuti Henry zabio za vodstvo Engleza stadion je okupao veliki optimizam. Nažalost, bilo je to sve od momčadi Arsena Wengera. Bayern je znalački obranio gol prednost i tako se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka, gdje je kasnije poražen tijesno poražen od Chelsea.