Dejan Školnik zabio svoj prvi gol za portugalski Nacional
Foto: AFP
BIVŠI član U-21 nogometne reprezentacije hrvatske Dejan Školnik postigao je treći pogodak u gostujućoj 3:0 pobjedi Nacionala kod Gil Vicentea u 14. kolu portugalske lige.
Mladi hrvatski nogometaš koji je prije tjedan dana, odnosno 1. siječnja, napunio 23 godine, na sjajan način je u dvoboju 14. kola portugalskog prvenstva proslavio rođendan.
Školnik je u svom petom nastupu za Nacional u 83. minuti postigao premijerni pogodak u portugalskoj ligi, a zaigrao je od 56. minute. Inače, domaći Gil Vicente u samom otvaranju utakmicu gosti su šokirali dvama golovima u 1. i 6. minuti, a strijelci su bili Danielson i Rondon. Ovo je bila prva gostujuća pobjeda za Nacional, a put do slavlja dodatno im je olakšao igrač Gil Vicentea Galo koji je u 62. minuti zaradio izravan crveni karton.
Osim Školnika cijeli susreta u redovima gostiju odradio je i nekadašnji lijevi branič mostarskog Zrinjskog, rođeni Našičanin, Danijel Stojanović, na poziciji lijevog braniča.
Nacional je ovom pobjedom pobjegao sa začelja ljestvice na 9. poziciju s istim brojem bodova kao i njihov današnji suparnik.
Portugalska liga:
Gil Vicente – Nacional 0-3 (Danielson 1, Rondon 6, Školnik 83)
Maritimo – Olhanense 2-1
Rio Ave – Ferreira 1-0
Redoslijed: 1. Porto 34, 2. Benfica 33 (-1), 3. Sporting 28, 4. Braga 25 (-1)..., 8. Gil Vicente 15, 9. Nacional 15...
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Nije važno samo što djeca jedu. Roditelji često zanemaruju ostatak priče
Kupci nekretnina dobili su nova prava. Znate li koja?
Tražite film za cijelu obitelj? Evo ideje
Što ručati, a da je gotovo u 10 minuta? Evo ideja
Ovo gotovo svi jedemo na plaži, bez obzira na godine
Top uređaji na velikoj akciji, sniženja su ogromna. Evo detalja
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Nije važno samo što djeca jedu. Roditelji često zanemaruju ostatak priče
Kupci nekretnina dobili su nova prava. Znate li koja?
Tražite film za cijelu obitelj? Evo ideje
Što ručati, a da je gotovo u 10 minuta? Evo ideja
Ovo gotovo svi jedemo na plaži, bez obzira na godine