CSKA i Barca osigurali TOP 16 četiri kola prije kraja prvog kruga

CENTAR hrvatske košarkaške reprezentacije Ante Tomić nije morao dugo boraviti na parketu u susretu 6. kola skupine C Eurolige u kojemu je Barcelona 99:77 pobjedom na gostovanju kod Bayerna u Muenchenu osigurala prolazak u TOP 16 četiri kola prije kraja prvog dijela natjecanja.

Tomić je za 16 minuta na perketu u šestoj pobjedi svoje momčadi u isto toliko nastupa sudjelovao sa osam koševa (šut za dva 2-3, slobodna bacanja 4-4), a tome je dodao i šest skokova. Kada je susret bio odlučen priliku je dobio i Mario Hezonja koji je u 13 minuta postigao tri poena (šut za dva 1-2, trica 0-1, slobodna bacanja 1-2), te tri skoka i tri asistencije.

Luka Žorić je u 80-74 gostujućoj pobjedi Fenerbahce Ulkera protiv Armani Jeansa u Milanu također u skupini C sudjelovao sa pet pogodaka (šut za dva 2-6, slobodna bacanja 1-2) uz tri skoka. Turski je sastav sada na omjeru 4-2, a talijanski na 2-4.

Zanimljivo je bilo u Pireju gdje je Olympiakos stigao do šeste pobjede u skupini D svladavši Valenciju sa 77-76. Oliver Lafayette je u pobjedničkom sastavu postigao devet pogodaka (šut za dva 0-1, trica 3-8), te imao četiri asistencije i jedan skok, dok je Krešimir Lončar u skromnoj minutaži za Valenciju postigao dva poena (šut za dva 1-2) uz jedan skok. Valencija je ovim porazom ostala na dnu skupine s omjerom 1-5.

Dario Šarić bio je najbolji igrač Anadolu Efesa na gostovanju kod Uniksa u Kazanu u susretu skupine A, ali njegovih 13 koševa i devet skokova nije bilo dovoljno za pobjedu, jer je domaći sastav ipak uspio slaviti sa 67-64. Gosti iz Istanbula vodili su većim dijelom susreta, imao je i 15 poena prednosti u trećoj četvrtini, ali Uniks je uspio uvesti dvoboj u neizvjesnu završnicu u kojoj je na kraju bio sretniji. Šarić je postigao sedam od posljednjih devet poena Anadolu Efesa, te je bio jedini igrač turske momčadi koji je uspijevao pogoditi iz igre u posljednjih sedam i pol minuta.

Utakmicu je okončao sa šutom za dva 4-8, za tricu 1-1, te za slobodna bacanja 2-2. Dontaye Draper je za Anadolu Efes ubacio šest poena (šut za dva 2-2, trica 0-4, slobodna bacanja 2-2), a njegov pokušaj trice s centra za produžetak nije bio niti blizu prolaska kroz obruč. Keith Langford je sa 19 koševa predvodio Uniks do druge pobjede u Euroligi ove sezone.

Nakon šest kola Anadolu Efes ima omjer pobjeda i poraza 4-2, a Uniks 2-4.

Košarkaši moskovskog CSKA u susretu su 6. kola skupine B, u kojoj se natječe i hrvatski prvak Cedevita, na svom terenu uvjerljivo svladali berlinsku ALBA-u sa 95-66, dok je u drugom susretu ove skupine Maccabi kao gost nadigrao Limoges sa 79-73, pa su Moskovljani također osigurali plasman u TOP 16. CSKA je do nove pobjede predvodio Nando De Colo sa 22 koša, dok je Reggie Redding ubacio 16 poena za ALBA-u. Za njemački sastav Marko Banić je postigao 12 koševa (šut za dva 6-6) uz jedan skok, dok je Leon Radošević ostao bez poena (šut za dva 0-2), a imao je dva skoka i jednu asistenciju. ALBA je pala na omjer pobjeda i poraza 2-4.

Maccabi je do pobjede u Limogesu stigao ponajviše zahvaljujući Sylvenu Landsbergu koji je postigao 22 pogotka, dok je Leo Westermann sa 16 bio najefikasniji kod Limogesa. Izraelski sastav je sada na omjeru pobjeda i poraza 4-2, a francuski na 1-5.

Cedevita, koja je na omjeru 1-4, svoj će susret 6. kola odigrati u petak u gostima kod Unicaje u Malagi (20.45 sati).