Cedevita u zadnjoj četvrtini slomila Šibenik za šestu pobjedu u Ligi za prvaka

U SUSRETU 9. kola Lige za prvaka košarkaši Cedevite pobijedili su Šibenik 83-71 ostvarivši šestu pobjedu.

Šibenik se dobro držao do posljednje četvrtine u kojoj je presudila Cedevitina kvaliteta i iskustvo. Gosti su na poluvremenu vodili 38-37, a na koncu treće dionice imali tek dva koša zaostatka (54-56). Ipak, Cedevita je posljednju četvrtinu dobila 27-17 za sigurnu pobjedu.

Domaćine su do pobjede predvodili Miro Bilan sa 17 koševa i četiri skoka, Fran Pilepić sa 16 koševa, te Marko Arapović sa 15 koševa i devet skokova. Kod Šibenika najefikasniji su bili Zoran Vrkić sa 18 koševa i Aleksandar Marciuš sa 17 koševa i devet skokova.

Na ljestvici vodi Cibona sa devet pobjeda i 18 bodova. Na drugom mjestu su Zadar i Kvarner 2010 sa po 14 bodova i skorom 5-4, a četvrta je Cedevita sa 13 bodova (skor 6-1), ali uz dvije utakmice manje. Slijede Zagreb (5-3), Šibenik (2-7), Alkar 81-8) i Zabok (1-7).