Cibona velikom pobjedom u Širokom izborila Final Four regionalne lige!

CIBONA je slavila u jednoj od najbitnijih utakmica u sezoni. U predzadnjem kolu ABA lige pobijedila je u Širokom s 84:73 (19-27, 25-12, 22-20, 18-14) i izborila plasman na Final Four zahvaljujući pobjedi Partizana kod Budućnosti 65:61.

Cibona je sada četvrta s omjerom pobjeda i poraza 17-8, koliko ima i treći Partizan, a peta Budućnost je ostala na 15 pobjeda. Cibona i Partizan su se kolo prije kraja pridružili Crvenoj zvezdi i Cedeviti koje su ranije izborile plasman na F4 turnir u Beogradu.

Finalisti ABA lige imaju pravo nastupati u Euroligi sljedeće sezone.

Šarić i Sirišćević napravili pola posla

Loše je Cibona otvorila utakmicu pred ispunjenom dvoranom na Pecari. Široki je nemilosrdno punio koš gostiju i postigao čak 27 poena u prvih osam minuta. Ipak, izabranici Slavena Rimca u drugoj četvrtini su počeli igrati puno bolju obranu. U napadu su se razigrali, pa su na poluvrijeme otišli s pet poena prednosti.

U drugom poluvremenu Široki se raspao. Domaći košarkaši su uzimali teške dalekometne šuteve, a Cibona je pametno igrala i gradila prednost koju je na kraju bez ikakvih problema sačuvala.

Dario Šarić i Ivan Siriščević s po 20 poena srušili su Široki. Jerrel Blassingame dodao je šest poena, ali uz čak trinaest asistencija. Najefikasniji u poraženoj momčadi bio je Jonathon Jones s 14 postignutih poena.

Rimac: Sve ide po planu

"Pozicije Cibone i Širokog na tablici sugeriraju razliku u kvaliteti. Mi smo od prvog mjeseca, kada smo se okupili u ovom sastavu, jako naporno radili i imali sreću da nam se već u prvim utakmicama počelo vraćati. Mini kriza bila je u Kupu i u utakmici sa Zadrom i to su možda dvije najlošije utakmice od početka sezone no uspjeli smo pronaći pobjednički ritam i vratili se kvalitetnim navikama. Danas se momčad, bez obzira na lošu prvu četvrtinu, uspjela vratiti. Martin je odradio dobar posao kad je Blassingame zbog tri faula bio van igre. Jako sam zadovoljan i sve ide po planu", rekao je presretni Rimac nakon utakmice.

Hrvatska prvi put s dva kluba na Final Four

Dva kola prije kraja Cibona ima 17 pobjeda koliko i trećeplasirani Partizan koji je večeras slavio u Podgorici protiv Budućnosti sa 65:61. Ovim porazom Budućnost je ispala iz borbe za Final Four.

Podsjetimo, već ranije je Final Four izborila Cedevita, pa će Hrvatska najvjerojatnije prvi put u povijesti imati dva predstavnika među četiri najbolja kluba regionalne lige.

Zadar će ostati u ligi samo ako u nedjelju na svom parketu svlada ljubljansku Olimpiju, a istovremeno bi Široki morao izgubiti na gostovanju kod Igokee.