Diego Costa debitirao pogotkom: Chelsea preokretom protiv Burnleya poveo premierligašku utrku

U POSLJEDNJOJ utakmici prvog kola engleske Premierlige, Chelsea je na gostovanju kod Burnleya slavio s 3:1 i tako preuzeo vodstvo na ljestvici.

Mourinho je na travnjak poslao momčad u formaciji Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matić, Fabregas, Hazard, Oscar, Schurrle i Costa, a iznenađujuće, domaćinu su poveli već nakon 14. minuta. Taylor je proigrao Arfielda koji je sjajnim udarcem proparao mrežu Curtoisa.

Do odgovora Bluesa nije se trebalo drugo čekati, svega tri minute kada je na scenu stupio dojučerašnji napadač madridskog Atletica. Jedan odbijanac s lakoćom je primio i proslijedio u mrežu. Na sreću po gostujuće navijače, četiri minute kasnije uslijedio je potpuni preokret.

Fabregas je odlično proigrao Nijemca Shurrlea, koji lijepo pogađa donji lijevi kut domaćeg vratara. Konačni rezultat postavio je 11 minuta prije odmora Srbin Branislav Ivanović, koji je korner Cesca Fabregasa vrlo lijepo glavom pospremio u gol.