Goluža, oprez, Austrijanci nisu bezopasni: U dva su dana dva puta deklasirali Švicarce

DA hrvatski rukometaši u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva u Kataru koje počinje 15. siječnja neće imati lagan posao, potvrdila je to reprezentacija Austrije koje je u samo dva dana, dva puta deklasirala nekoć uglednu Švicarsku.

Nakon 33:23 u utorak, u četvrtak su Austrijanci izgledali još uvjerljivije i premda je rezultat 38:28 ionako visok, razlika je mogla biti i veća da je budući protivnik Hrvatske odigrao malo bolje prvo poluvrijeme.

Švicarci su puno bolje ušli u susret, na početku su imali i po nekoliko golova viška, no sredinom prvog dijela Austrija se diže, hvata konce igre te do poluvremena okreće rezultat u svoju korist i na odmor odlazi s 15:14.

Nastavak je bio jednosmjerna ulica, a igrala je samo jedna momčad – Austrija.

Najbolji igrač momčadi trenera Patrekura Jóhannessona  bio je veteran Roland Schilinger koji je zabio šest golova.

Prije odlaska u Katar, reprezentacija Austrije će odigrati još jednu pripremnu utakmicu. U ponedjeljak će se pokušati suprotstaviti moćnim Francuzima u Parizu. Možda će baš ta utakmica biti pravi pokazatelj vrijednosti austrijske momčadi.

Prvenstvo  Kataru počinje 15. siječnja, a Hrvatska je u grupi zajedno s Austrijom, BiH, Makedonijom, Tunisom i Iranom.