Hoffenheim zaustavio Bayern: Mandžukić i dalje vodeći strijelac Bundeslige, Olić zabio Frankfurtu!

U 28. kolu Bundeslige, Bayern je na Allianz Areni remizirao protiv Hoffenheima 3:3. Mario Mandžukić odigrao je cijelo drugo poluvrijeme, ali nije postigao pogodak. Ipak, hrvatski reprezentativac i dalje je vodeći strijelac Bundeslige, budući da njegovi prvi pratitelji Robert Lewandowski i Ramos također nisu zabili u ovom kolu.

> Mandžo dobio novog konkurenta: Drmić zabio 16. gol i zaoštrio borbu za naslov najboljeg strijelca Bundeslige!

Hoffenheim je fantastično otvorio utakmicu protiv Bayerna, koji je zaigrao u šarenom sastavu. U 23. minuti Modeste je načeo domaćina, ali rezultat je ubrzo poravnao Pizarro u 31. minuti. Bavarci su nakon izjednačenja ubacili u višu brzinu pa su do kraja prvog poluvremena zabili još dva pogotka. Prvo je Shaqiri u 34. zabio za 2:1, a u 40. minuti Pizarro je povisio na 3:1. Možda je u tom periodu izgledalo kao da će Hoffenheim doživjeti tragičan poraz, ali Salihović je u minutu prije kraja prvog dijela zabio za nadu kako će se gosti, ipak, izvući iz pakla Allianz Arene.

Tako je i bilo. Iako je Pep Guardiola u drugom poluvremenu na teren poslao Mandžukića i kasnije Robbena, Hoffenheim je uspio zabiti za 3:3 preko Firmina u 75. minuti dvoboja. Bayernu ovaj remi rezultatski ništa ne znači, budući da su već osigurali obranu naslova prvaka Njemačke, dok se Hoffenheim dodatno učvrstio na sredini tablice.

Olić režirao preokret, Naldo zabio prekrasan pogodak za pobjedu Wolfsburga

Napadač Wolfsburga Ivica Olić postigao pogodak u pobjedi protiv Frankfurta 2:1. Bio mu je to jubilarni 10. ovosezonski. Doduše, Frankfurt je u 11. minuti načeo domaćina preko Aignera, ali Olić je na asistenciju De Bruynea u 70. minuti poravnao na 1:1, a zatim je Naldo projektilom s 25 metara zabio za konačnih 2:1. Wolfsburg je sada došao na korak do 4. mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, jer je Bayer kiksao u okršaju protiv fenjeraša Braunschweiga (1:1).

Reus show u Stuttgartu

Borussia Dortmund uspjela je na krilima fenomenalnog Reusa srušiti Stuttgart. Utakmica je završila 3:2, a sva tri pogotka za Borussiju postigao je Reus.

I za kraj, Mainz je na domaćem terenu bez većih problema svladao Augsburg s 3:0.