Livaja zabio u porazu kod Parme, Roma na vrhu Serije A!

NIKADA u povijesti Roma nije bolje otvorila sezonu u Seriji A. U prvih pet utakmica "Vučica" je upisala pet pobjeda i ostala usamljena na vrhu prvenstvene ljestvice.

U Genovi su Rimljani sa 2:0 porazili Sampdoriju. Mehdi Benatia je u 65. zabio prvi gol, a Gervinho u 88. potvrdio pobjedu. Tin Jedvaj opet je ostao na klupi.

Napoli je nakon četiri pobjede posustao na svom terenu protiv posljednje momčadi lige - Sassuola. Momčad Rafe Beniteza povela je golom Džemailija u 14. minuti, a Zaza je u 19. postavio konačnih 1:1. Josip Radošević cijeli je susret odgledao s klupe, još čeka debi za prvu momčad.

Treći Hrvat imao je dobru večer, ali njegova momčad nije. Marko Livaja zabio je gol u porazu Atalante kod Parme 4:3. Livaja je zabio treći gol gostiju u 78. minuti, deset minuta nakon ulaska u igru. Domaći su sva četiri gola zabili od 19. do 40. minute, na odmor su otišli sa 4:2, a u drugom dijelu su, nakon isključenja Amaurija u 53. minuti, braniti vodstvo i sačuvali sva tri boda.

Branitelj naslova Juventus preokretom je došao do pobjede kod Chieva. Thereau je doveo domaće u vodstvo u prvom dijelu, a nakon dvije minute igre u drugom Quagliarella je izjednačio. U 65. minuti autogolom Bernardinija "Stara dama" došla je do pobjede.

Uspješan preokret i pravu golijadu vidjeli smo u Bologni gdje je domaćin izvukao 3:3 protiv Milana. Robinho je namjestio Poliju za vodstvo "rossonerra" u 12. minuti, Laxalt donio izjednačenje u 33. i 2:1 u 52. minuti. Kada je Cristaldo u 62. povećao prednost Bologne, činilo se kako je Milan na pragu trećeg poraza, no u samoj završnici zabljesnuo je Robinho. Zabio je u 89. minuti, a tri minute kasnije asistirao Abateu za veliki bod.

U žestokoj utakmici na Olimpicu Lazio je sa 3:1 porazio Cataniju koja je posljednjih pola sata igrala s igračem manje. Ederson je već u 4. minuti doveo domaće u vodstvo, Barrientos u 6. izjednačio, a Lulić u 39. zabio za 2:1 na poluvremenu. Tek u sudačkoj nadoknadi Hernanes je potvrdio pobjedu. Josip Elez je utakmicu pratio s domaće klupe.

REZULTATI:

Bologna - Milan 3:3 (Laxalt 33, 53, Cristaldo 62 / Poli 12, Robinho 89, Abate 90+1)
Chievo - Juventus 1:2 (Thereau 28/ Quagliarella 47, Pogba 65)
Lazio - Catania 3:1 (Ederson 4, Lulić 39, Hernanes 90+3 / Barrientos 6)
Livorno - Cagliari 1:1 (Luci 23 / Ibarbo 53)
Parma - Atalanta 4:3 (Mesbah 19, Parolo 28, 40, Rosi 35 / Bonaventura 20, Denis 44, Livaja 79)
Sampdoria - Roma 0:2 (Benatia 65, Gervinho 90)
Napoli - Sassuolo 1:1 (Džemaili 15 / Zaza 20)
Torino - Verona 2:2 (Cerci 36-11m, 53 / Taleb 44, Jorginho 67)
Udinese - Genoa 1:0 (Calaio 79-autogol)