Luda večer na San Siru: Seedorf sletio, Milan pobijedio, Honda zabio prvijenac

MILAN je sa 3:1 porazio Speziju u prvoj utakmici nakon smjene trenera Massimiliana Allegrija i tako se plasirao u četvrtfinale talijanskog kupa.

Utakmicu je s tribina pratio i novi trener Clarence Seedorf, koji je jučer imenovan Allegrijevim nasljednikom, iako još nije planirao zaključiti igračku karijeru.

Na klupi je sjedio pomoćni trener Mauro Tassotti, a Seedorf je u drugom poluvremenu došao na stadion direktno iz Brazila gdje je naprasno zaključio igračku karijeru sa 37 godina. Na San Siru je dočekan ovacijama.

Zabili Honda i Ferrari, igrali i Hrvati

Milan je poveo golom Robinha u 28. minuti, Pazzini je povisio samo tri minute kasnije, a novo Milanovo pojačanje Japanac Honda u 47. je potvrdio pobjedu. U sudačkoj nadoknadi utakmice Ferrari je ublažio poraz. Za goste su s klupe ušla i dva Hrvata, bivši Riječanin Antonini Čulina i nekadašnja nada Zaprešića Mislav Oršić.