Nadalov trijumfalni povratak na hamburšku zemlju nakon sedam godina pauze

RAFAEL NADAL svladao je sunarodnjaka Fernanda Verdasca s 3:6, 6:1, 6:1 u 1. kolu ATP turnira u Hamburgu, na kojem je prvi put zaigrao od 2008. godine, kad je osvojio pobjednički trofej.

Unatoč gubitku prvog seta, Nadal je stigao do svoje 14. pobjede u 16 dvoboja s Verdascom. Preokret je počeo breakom u prvom gemu drugog seta, koji je potrajao čak 12 minuta. Verdasco nakon tog izgubljenog servisa više nije imao priliku vratiti se u meč.

Nadalu je to bio prvi nastup na ATP turnirima nakon poraza u 2. kolu Wimbledona od Dustina Browna. Prvog nositelja ATP turnira u Hamburgu u 2. kolu čeka bolji iz dvoboja Haider-Maurera i Veselog koji je prekinut zbog kiše na početku trećeg seta.

U utorak je svoj put u Hamburgu završio Borna Ćorić koji je za suparnika u 1. kolu imao 3. nositelja, Roberta Bautistu Aguta koji ga je prošlog tjedna zaustavio i u četvrtfinalu Umaga. I u Hamburgu je slavio iskusni Španjolac kojemu je po jedan break u svakom setu bio dovoljan za pobjedu 6:3, 6:4.