Nakon Dinama i Lokomotive, Osijek srušio i Rijeku!

NOGOMETAŠI Osijeka napravili su novi korak prema ostanku u ligi, ovaj put su na svom terenu pobijedili Rijeku. Slavili su 2:0, a oba pogotka pala su na sličan način, nakon ubačaj iz kornera.

Prvo je u 29. minuti Josip Barišić dočekao ubačaj s desne strane, pobjegao svojim čuvarima i zatresao mrežu iza Vargića. U 78. je Jonjić jednako dobro reagirao na ubačaj s lijeve strane i postavio konačnih 2:0.

Osijek je bio bolja momčad tijekom većeg dijela susreta, gosti su počeli ozbiljnije prijetiti prema naprijed tek u nastavku, pogotovo nakon što su primili i drugi pogodak. U drugom poluvremenu počela i jaka kiša, koja je dosta otežavala igru u posljednjem periodu dvoboja.

No, Osijek je izdržao u upisao četvrtu pobjedu u posljednjih pet susreta, nakon slavlja nad Dinamom, Lokomotivom i Zadrom, te došao korak do ostanka, drži osmu poziciju s 28 bodova.
Rijeka je ponovno ponudila priliku Hajduku da se primakne na dva boda zaostatka i eventualno zakomplicira borbu za drugu poziciju na tablici.