Olić pogotkom spasio Wolfsburg, Mandžukić mirovao u pobjedi Bayerna!

AKTUALNI europski i njemački nogometni prvak Bayern Munchen nastavio je pobjednički niz u prvenstvu porazivši u susretu 26. kola na gostovanju Mainz 2:0 pa i dalje nema niti jedan poraz u sezoni.

Bavarci su tek u posljednjih osam minuta uspjeli slomiti domaćina, a strijelci su bili Bastian Schweinsteiger (82) i Mario Goetze (86). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Pizzaro.

Tri boda na gostovanju dohvatila je i Borussia Dortmund koja je porazila Hanover 3-0, a strijelci su bili Mats Hummels (43), Robert Lewandowski (52) i Marco Reus (90+1).

Wolfsburg je kod koće remizirao protiv Augsburga 1-1, a pogodak za domaćine zabio je Ivica Olić u 81. minuti. Prije toga za Augsburg je u 43. minuti pogodak postigao Tobias Werner (43). Bio je to Olićev deveti ligaški gol ove sezone. Olić je na terenu proveo cijeli susret, baš kao i Ivan Perišić.

HSV je upisao još jedan poraz i sve je bliži drugoj ligi. Ovoga puta poražen je kod Stuttgarta 0-1, a pogodak odluke zabio je Alexandru Maxim u 69. minuti. Milan Badelj je ua HSV igrao do 80. minute, dok je Ivo Iličević odradio svih 90 minuta.

Na ljestvici vodi Bayern sa 74 boda, Borussia Dortmund na drugom mjestu ima 51, a Schalke je treći sa 50 bodova.

REZULTATI:

Wolfsburg - Augsburg 1-1 (Olić 81 / Werner 43)

Schalke - Eintracht Braun. 3-1 (Goretzka 17, Huntelaar 65, Szalai 90+4 / Kessel 81)

Stuttgart - HSV 1-0 (Maxim 69)

Mainz - Bayern Munchen 0-2 (Schweinsteiger 82, Mario Goetze 86)

Hanover - Borussia Dortmund 0-3 (Hummels 43, Lewandowski 52, Marco Reus 90+1)