Osveta je slatka: Frank Lampard donio bod Cityju protiv "svog" Chelseaja

U DERBIJU petog kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Chelsea su odigrali 1:1.

Nakon nezanimljivog prvog dijela, drugo poluvrijeme je donijelo daleko više uzbuđenja. Postignuta su dva gola, jedan je udarac završio u vratnici, a vidjeli smo i jedan crveni karton.

Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 66. minuti kada je branič domaćeg sastava Zabaleta dobio drugi žuti karton. Gosti su igrača više iskoristili već šest minuta kasnije kada je Andre Schurrle sjajnu akciju 'Bluesa' okrunio golom. Chelsea je u 81. minuti mogao prelomiti utakmicu, no udarac Diega Coste je završio u vratnici. City je ipak uspio izjednačiti, a strijelac je u 85. minuti bio Frank Lampard. Bivši igrač Chelsea odlično je reagirao na asistenciju Jamesa Milnera.

U ljepotici kola Leicester City je pobijedio Manchester United 5-3 premda je pola sata prije kraja utakmice gubio 1-3. United je na King Power stadionu nakon 16 minuta vodio 2-0, gosti su imali i 3-1, no sve su prosuli u posljednjih 30 minuta primivši čak četiri gola. Strijelci za 'lisice' bili su Leonardo Ulloa (17, 83-11m), David Nugent (62-11m), Esteban Cambiasso (64) i Jamie Vardy (79), dok su golove za 'Crvene vragove' zabili Robin van Persie (13), Angel Di Maria (16) i Ander Herrera (57). ManU je posljednjih sedam minuta igrao s igračem manje nakon što je isključen Tyler Blackett. Bila je to druga uzastopna pobjeda Leicestera, te drugi poraz Uniteda u prvih pet kola.

Iznenađenje su priredili i nogometaši West Bromwich Albion koji su na White Hart Laneu pobijedili Tottenham 1-0 golom Jamesa Morrisona (74), dok je Crystal Palace upisao prvu pobjedu sezone pobjedivši na gostovanju Everton 3-2.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 13 bodova, dok Southampton i Aston Villa imaju po deset bodova. Manchester City je šesti sa osam bodova, dok je ManU na 12. mjestu sa svega pet bodova.

REZULTATI:

Manchester City - Chelsea 1-1 (Lampard 85 / Schurrle 72)

Everton - Crystal Palace 2-3 (Lukaku 9, Baines 83-11m / Jedinak 30-11m, Campbell 54, Bolasie 69)

Leicester City - ManU 5-3 (Ulloa 17,83-11m, Nugent 62-11m, Cambiasso 64, Vardy 79 / Van Persie 13, Di Maria 16, Herrera 57)

Tottenham - WBA 0-1 (Morrison 74)