PSG pregazio Lens i privremeno zasjeo na prvo mjesto, a Subašićev Monaco rutinski s Evianom

PSG je u utakmici 28 kola Le Championnata na Parku prinčeva s visokih 4:1 pobijedio Lens. Junak susreta bio je Javier Pastore, koji je u fantastičnoj formi, a u posljednjih šest ligaških utakmica zabio pet golova  i upisao je tri asistencije.

U momčad Pariza vratio se i Zlatan Ibrahimović nakon dvije utakmice suspenzije i odmah je zabio.
PSG je poveo u 44. minuti golom Davida Luiza, a na 2:0 je povisio Ibrahimović u 60.
Lens je smanjio rezultat preko Touzghara u 68. Minuti, no vrlo brzo Matuidi i Pstore stvari vraćaju na svoje mjesto za konačnih 4:1.

Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić čuvao je vrata Monaca koji je s 3-1 u gostima nadigrao Evian, te ostao četvrti na ljestvici Francuske lige.

Subašić je tako po primio gol u tek drugoj utakmici od zadnjih 12 prvenstvenih dvoboja Monaca.

Monaco je sad četvrti s 47 bodova.

Ovom pobjedom PSG je zasjeo na vrh, barem na jedan dan. Ima 56 bodova, dva boda više i utakmicu više od drugog Lyona. Lens je pretposljednji sa 22 osvojena boda.