PSV pobjedom prepustio Dinamu dno, Lyon jedva izvukao bod protiv Vitorije

SITUACIJA je nakon dva kola Europa lige vrlo napeta u Rijekinoj skupini, dok je u Dinamovoj barem jasno tko je autsajder.

> Betis se izvukao na Kantridi: Rijeka osvojila prvi bod u Europa ligi!

> Još jedna u nizu Dinamovih sramota

U skupini u kojoj igra Rijeka Lyon je izvukao bod protiv vrlo rapoložene Vitorije Guimaraes, koja je sa 4:0 potopila hrvatskog predstavnika u prvom kolu.

Portugalci su poveli preko Maazoua u 39. minuti, Gonalons je u 53. izjednačio, a u sudačkoj nadoknadi Vitorijin strijelac zaradio je isključenje, no gosti su odnijeli vrijedan bod i neočekivano drže prvo mjesto.

PSV je nakon šokantnog poraza 0:2 u Eindhovenu od Ludogoreca, kod Čornomoreca došao do prvih bodova.

Depay je u 13. zabio za prednost Nizozemaca, no to je bilo sve od gostiju sve do 88. minute kada je Jozefzoon pogodio za 0:2. PSV je sakrio loptu Ukrajincima, ali nije uspio stvoriti nego dvije velike prilike. Momčad koja je srušila Dinamo na Maksimiru imala je loptu u posjedu 37 posto vremena, deset puta je udarila na gol, a tri u okvir gostujućeg gola. Ovaj put nisu imali sreće.

Ludogorec sa šest bodova predvodi skupinu, dok je Dinamo najgori.

Hrvatske klubove u Europa ligi pratite na Indexovoj temi!