Pranjić i Šifo izborili kvalifikacije za Ligu prvaka

NOGOMETAŠI Panathinaikosa osigurali su prvo mjesto u doigravanju grčkog nogometnog prvenstva koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone kolo prije završetka natjecanja.

Atenski "zeleni" u 5. su kolu na svom terenu odigrali 1:1 (1:0) protiv Atromitosa, ali i to im je bilo dovoljno za osiguranje prvog mjesta jer je PAOK iznenađujuće izgubio na gostovanju kod Asterasa sa 0:1.

Panathinaikos tako kolo prije kraja ima nedostižna četiri boda više od PAOK-a i Asterasa, koji će uz Atromitos, koji je posljednji na mini-ljestvici, sljedeće sezone igrati u Europskoj ligi.

Hrvatski reprezentativci Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld odigrali su čitavu utakmicu za Panathinaikos, dok Mladen Petrić nije konkurirao za nastup zbog ozljede.

Naslov prvaka Grčke i izravni plasman u jednu od skupina Lige prvaka ranije je osigurao Olympiakos.

Uz drugo mjesto u prvenstvu, Panathinaikos je ove sezone osvojio i grčki Kup svladavši u finalu PAOK sa 4:1.