Šahtar osigurao naslov prvaka Eduardovim golom, Vida asistirao Vukojeviću u pobjedi Dinama

NOGOMETAŠI Šahtara iz Donjecka osigurali su deveti naslov prvaka Ukrajine, a peti zaredom kolo prije kraja prvenstva pobjedom 3:1 na gostovanju kod Zarje u Lugansku u 29. kolu, a strijelac posljednjeg gola na utakmici bio je hrvatski reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva.

Gosti iz Donjecka poveli su sa 2;0 golovima Luiza Adriana (16-11m, 29), za domaće je smanjio Ljubenović (45+4), no Eduardo (90+2) je u završnici dvoboja potvrdio pobjedu Šahtara.

Eduardu, koji je u igru ušao u 70. minuti, ovo je deveti prvenstveni pogodak sezone. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar.

Šahtar kolo prije kraja prvenstva ima 62 boda, devet više uz utakmicu više od drugog Dnipra iz Dnipropetrovska.

Ognjen Vukojević bio je strijelac za kijevski Dinamo u pretposljednjem, 29. kolu ukrajinskog prvenstva u susretu u kojem je njegov sastav kao gost svladao Iličevec iz Mariupolja sa 2:0, a asistent mu je bio Domagoj Vida.

Vukojević je doveo svoju momčad u vodstvo u 13. minuti, a i on i Vida odigrali su svih 90 minuta za Dinamo.

Dinamo je četvrti na ljestvici sa 50 bodova, četiri manje od trećeg Metalista iz Harkiva