Triple-double Westbrooka koban za Indianu, Love s osam trica napunio koš Pistonsa

ČETIRI utakmice bile su na rasporedu u noći sa utorka na srijedu u NBA ligi. Od hrvatskih reprezentativaca nastupio je Damjan Rudež, no nije se proslavio s tri poena za 18 minuta u igri. Imao je šut 1/6, od čega za tricu 1/5, te zabilježio dva skoka i jednu asistenciju.

Nisu se proslavili niti njegovi Indiana Pacersi, izgubili su 105:92 na gostovanju u Oklahomi. Thunder je s novim triple-doubleom, trećim ove sezone, ukupno 11. u karijeri, predvodio Russell Westbrook. Zabio je 20 poena, uz deset asistencija i 11 skokova, a istaknuo se i Serge Ibaka s 23 poena i deset skokova. Kod gostiju je najefikasniji bio Miles s 21 poenom. Oklahoma je tako učvrstila osmu poziciju Zapada, dok Indiani i dalje bježi mjesto u doigravanju na Istoku.

Momčad s najboljim omjerom u ligi, Golden State Warriorsi, vratila se pobjedama nakon povratka Stephene Curryja. On je propustio jedan susret, a noćas je u pobjedi nad Washingtonom 114:107 zabio 32 poena, dok mu je sa 17 pripomogao Klay Thompson. Kod Wizardsa je najbolji bio Paul Pierce s 25 poena, Gortat je imao 16 poena i 11 skokova, a Wall je istom broju poena dodao 11 asistencija.

Cleveland Cavaliersi su došli do nove pobjede u borbi za što bolju poziciju na Istoku. Protiv Pistonsa su slavili u gostima sa 102:93 i tako malo pomogli Indiani i Brooklynu. Sjajan je bio Kevin Love, zabio je osam trica iz 14 pokušaja, što mu je donijelo ukupno 24 poena, a dodao je i devet skokova. LeBron James se zaustavio na 19 poena i 11 skokova. Za domaćine je Reggie Jackson zabio 22 poena, a Caldwell-Pope jedan poen manje.

Zanimljiv susret odigrali su Toronto i Dallas, a na kraju je zbog odlične zadnje četvrtine od pripao domaćim Mavericksima. Ellis s 20 poena i Nowitzki s 18 poena uz devet skokova bili su nositelji slavlja Dallasa, od Raptorsa je s 18 poena najefikasniji bio DeRozan, a Vasquez je zabio 14.

4. Denver     20 36 .357 16 1/2
 5. Minnesota  12 43 .218 24