Ana Ivanović se provukla u treće kolo nakon skoro tri i pol sata igre

FRANCUSKINJA Nathalie Dechy, 97. tenisačica svijeta, držala je u šahu najbolju svjetsku igračicu Anu Ivanović u drugom kolu trećeg Grand Slama sezone.

Nakon tri sata i 24 minute borbe Srpkinja je slavila 6-7(2), 7-6(3), 10-8 spasivši tijekom drugog seta dvije meč lopte.

Unatoč propaloj prilici za senzaciju, Francuskinja se nije predavala. I u trećem je setu, koji je trajao 83 minute, pružila fenomenalan otpor. Prva je nositeljica stvorila prednost breaka u šestom gemu trećeg seta (za 4-2), ali joj je Dechy odmah potom uzvratila. Dvije je meč lopte Ivanović potom imala u 12. gemu, pri rezultatu 6-5, ali se žilava Francuskinja opet izvukla. Konačno, Ivanović je treću priliku dočekala i realizirala u 18. gemu, iskoristivši drugu od tri lopte za oduzimanje servisa.
Ilustracije radi, Ivanović je meč otvorila s 3-0 vodstvom nakon samo šest minuta igre.

Od nositeljica dalje su također prošle Ruskinja Svjetlana Kuznjecova pobijedivši Katerinu Bondarenko, zatim Čehinja Nicole Vaidišova (Stosur), Francuskinja Marion Bartoli (Perebijnis) i Ruskinja Jelena Dementijeva (Camerin).