Atletico slavio preokretom u Monacu (2:1)

UTAKMICAMA u skupinama A, B, C i D počela je Liga prvaka. U prva dva susreta današnjeg programa Inter je okrenuo protiv Tottenhama i dobio 2:1, a Barcelona je hat-trickom Lea Messija pobijedila PSV 4:0.

U večernjem programu, od 21 sat, najzanimljivije je bilo na Anfieldu gdje je Liverpool slavio 3:2 protiv PSG-a, golom Firmina u 90. minuti.

Crvena zvezda u vatrenoj atmosferi Marakane izdržala je protiv Napolija i uzela prvi bod (0:0).

U skupini A pratili smo dvoboje Bruggea i Borussije te Monaca i Atletica.

Golovima Diega Coste i Josea Gimeneza Atletico je preokrenuo i dobio utakmicu u Kneževini. Sva tri pogotka vidjeli smo u prvom dijelu. Za Monaco je u 19. minuti zabio Grandsir, da bi Diego Costa u 32. minuti vratio stvari na početak.

MONACO - ATLETICO MADRID 1:2   (18Samuel Grandsir - 21' Diego Costa, as. Griezmann, 45` Gimenez)

AS Monaco - Atlético Madrid Rezultati uživo

U posljednjim trenucima prvog dijela Atletico je poveo golom Josea Gimeneza koji je zabio nakon što je Koke ubacio iz kornera.

Atletico je nakon 1. kola vodeća momčad skupine A. Danijel Subašić nije bio na golu Monaca jer nije spreman, a nije nastupio ni Nikola Kalinić za goste.

U dvobojima drugog kola igrat će Atletico i Brugge, te Borussija i Monaco.

U drugoj utakmici skupine A. Karlo Letica na golu Club Bruggea, koji s klupe vodi Ivan Leko, debitirao je u Ligi prvaka protiv Borussije iz Dortmunda. 21-godišnji Splićanin najmlađi je vratar u 1. kolu ovosezonskog izdanja najjačeg klupskog natjecanja na svijetu. Držao se do pet minuta prije kraja susreta, kada mu je pogodak zabio Christian Pulišić i tako proslavio svoj 20. rođendan. Cijeli susret je odigrao i Matej Mitrović.

CLUB BRUGGE - BORUSSIA DORTMUND 0:1 (85' Pulišić)

Club Brugge - Borussia Dortmund Rezultati uživo

SKUPINA C

CRVENA ZVEZDA - NAPOLI 0:0 (izvještaj)

LIVERPOOL - PSG 3:2 (izvještaj)

SKUPINA D

SCHALKE - PORTO 1:1 (64' Embolo - 75' Otavio)

FC Schalke 04 - FC Porto Rezultati uživo

GALATASARAY - LOKOMOTIV MOSKVA 3:0 (9' Garry Rodrigues, 67' Derdiyok, Inan 90+4)