Bakljada i sukob navijača: Hercegovački derbi prekinut na pola sata

NIKAD ne nedostaje uzbuđenja u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Široki Brijeg i Zrinjski remizirali su 1:1 u 20. kolu proljetnog dijela i time učinili uslugu lideru Sarajevu, koje sad ima sedam bodova više od Mostaraca te čak 15 od ekipe s Pecare.

Utakmicu između Širokog i Zrinjskog pratilo je nešto više od tri tisuće gledatelja, a u 66. minuti sudac Irfan Peljto morao je prekinuti susret i to na pola sata. Naravno, sve je krenulo bakljadom domaćih navijača i ubacivanjem istih u teren, čemu su se priključile i gostujuće pristalice. Nakon toga je došlo do tenzija na tribinama i međusobne tučnjave, pa hercegovački derbi nije mogao biti nastavljen.

Policija je morala isprazniti tribine, nakon čega su se igrači vratili na teren i priveli dvoboj kraju. U trenutku prekida Široki je vodio 1:0 golom Franjića iz penala od 15 minute, a gosti su izjednačili preko Filipovića 83, dok je Barišić u 89. zaradio crveni karton.