SUCI

Bebek sudio veliki europski derbi. Kaotičnu utakmicu morao produžiti devet minuta

Igor Kralj/PIXSELL

OLYMPIAKOS je u grčkom derbiju pobijedio Panathinaikos 3:1 i tako potvrdio novu titulu. Teoretski je sve gotovo, Aris zaostaje 22 boda i ne postoji šansa da dođe do ogromne senzacije.

U spomenutom grčkom derbiju glavni sudac bio je Hrvat Ivan Bebek.

Grci su uveli VAR, ali ne vjeruju svojim sucima. Bebek je imao pune ruke posla. U 10. minuti uz pomoć VAR-a poništio je gol domaćem El Arabiju.

u 31. minuti svirao je penal za goste koji je realizirao Federico Macheda. Domaćin se vratio u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena golom Koke.

U 60. minuti Bebek i VAR poništavaju drugi gol domaćinu i to ponovno El Arabiju. U 65. minuti Bebek isključuje gostujućeg Poungouarasa zbog drugog žutog kartona. Prvi mu je dao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Olympiakos u 72. minuti zabija za 2:1, strijelac je opet Koka. Bruma u 97. minuti postavlja konačnih 3:1. Bebek je podijelio osam žutih kartona (četiri svakom) i jedan crveni u utakmici s 31 prekršajem (21 napravio Panathinaikos).

Bebek je odredio šest minuta sudačke nadoknade drugog poluvremena, ali igralo se do 99. minute.