Bilbao slavio kod Osasune i preskočio Sevillu na petom mjestu

U NEDJELJU je kompletirano 32. kolo španjolskoga nogometnog prvenstva. Najvredniju je pobjedu ostvario Athletic Bilbao pobijedivši u gostima Osasunu 2:1. Fernando Llorente, četvrti najbolji strijelac lige, zabio je svoj 16. pogodak u sezoni nakon pet utakmica suše izjednačivši kod Osasune u 69. minuti. U posljednjoj je minuti 18-godišnji veznjak gostiju, Iker Muniain, pogodio za sva tri poda postigavši svoj četvrti ovosezonski pogodak.

Atletico je remizirao (2:2) na gostovanju kod Espanyola u dugome madridsko-katalonskom okršaju ovog vikenda. Vodili su gosti dva puta, ali je domaće dva puta u život vraćao 25-godišnji argentinski napadač Pablo Daniel Osvaldo, koji je došao do brojke od deset ovosezonskih pogodaka u Primeri. Onaj njegova sunarodnjaka Agüera, za 2:1 vodstvo gostiju, bio je 14. po redu ove sezone za Atleticova napadača.

Treću je utakmicu u nizu na klupi za rezervne igrače Atletica prosjedio Diego Forlan, najbolji igrač Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi. Mladi francuski krilni igrač Antoine Griezmann donio je dvama pogocima pobjedu (2:1) Real Sociedadu u domaćem srazu sa Sportingom iz Gijona, kod kojeg u kadru ponovno nije bio Mate Bilić. Dvadesetogodišnjem Griezmannu to su bili šesti odnosno sedmi pogodak ove sezone u Primeri.