Bjelorusija bolja od Njemačke

POSLJEDNJU subotnju utakmicu na muškom hokejaškom turniru 21. Zimskih olimpijskih igara u Vancouveru odigrali su Bjelorusija i Njemačka u 3. kolu C skupine. Slavili su Bjelorusi s 5-3 (1-1, 1-0, 3-2).

Nijemcima baš ništa nije pomoglo što su uputili čak 40 udaraca na gol, 23 više od Bjelorusa, koji su bili znatno efikasniji, a dvostruki strijelac za pobjedničku momčad bio je Aleksej Kalužnji.

Najzanimljiviji dio utakmice dogodio se u trećoj trećini, u kojoj su gledatelji u razmaku od tri minute i 26 sekundi vidjeli četiri pogotka. Prvo je Kosticin zabio za vodstvo Bjelorusije 3-1 u 52. minuti, a onda su Nijemci u razmaku od samo 21 sekunde postigli dva pogotka! Strijelci su bili Tripp i Goc.

Međutim, Salei je s igračem više opet doveo Bjelorusiju u vodstvo u 55. mminuti, a točku na "i" stavio je svojim drugim golom Kalužnji minutu i 15 sekundu prije posljednjeg zvuka sirene.

Bjelorusima je ovo prva pobjeda u C skupini, a Nijemcima treći poraz. Finska i Švedska, selekcije sa dvije pobjede u prva dva kola, borit će se u nedjelju za prvo mjesto u skupini.