Brodosplit osvojio hrvatski futsal Kup

SPLITSKI prvoligaš Brodosplit je u uzvratnoj utakmici finala kupa pobijedio Uspinjaču u Zagrebu i osvojio svoj šesti trofej pobjednika kupa Hrvatske u futsalu.

Utakmicu je počela ozljedom najboljeg igrača gostiju Daria Marinovića koji je stradao u duelu sa Matijom Đulvatom i zbog ozljede nije ulazio u igru do kraja susreta. Iako su zagrebaši imali lagani inicijativu u prvom poluvremenu, Brodosplit je poveo preko Bajruševića u 10. minuti. Minutu prije kraja Grbeša je na asistenciju Penave poravnao rezultat na 1:1. U nastavku su gledatelji mogli vidjeti otvorenu utakmicu koju je sa dva pogotka zaključio Laura u posljednjoj minuti susreta.

U prvoj utakmicu koje je igrana prije sedam dana u Splitu, Brodosplit je slavio rezultatom 3:1.

Ovo je šesti naslov pobjednika Kupa za splitski Brodosplit koji ima i šest naslova prvaka, te je ujedno i najtrofejniji hrvatski futsal klub.