Osasuna - Atletico Madrid 1:3

Budimir zabio u debiju za novi klub, matirao je najskupljeg vratara svijeta

ATLETICO je u 8. kolu španjolskog prvenstva s 3:1 pobijedio Osasunu, a jedini gol za poraženu momčad zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Atletico je poveo golom iz penala koji je u 43. minuti realizirao Joao Felix. Početkom drugog dijela isti igrač nije zabio novi jedanaesterac, ali je u 69. minuti drugim golom povećao vodstvo gostiju.

Budimir, koji je u igru ušao u 68. minuti, smanjio je na 1:2 deset minuta prije kraja. Nakon ubačaja Garcije sjajno je skočio na petercu i matirao Jana Oblaka, najskupljeg vratara na svijetu. U posljednjih deset minuta Osasuna nije uspjela doći do boda, a Atletico je pobjedu potvrdio preko Torreire.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Budimiru je ovo bila prva utakmica za Osasunu u koju je stigao u listopadu iz Mallorce. Prethodne dvije propustio je zbog koronavirusa.