Cedevita slavila protiv Partizana, Cibona zadržala vrh

KOŠARKAŠI Cedevite upisali su u 25. kolu regionalne NLB lige jednu od većih pobjeda u sezoni. Sa 79:72 su svladali Partizan, sudionika četvrtfinala Eurolige.

Cijelo prvo poluvrijeme su igrači Cedevite proveli u vodstvu, no potom je u trećoj četvrtini Partizan zaigrao prepoznatljivo, s jakom obranom, te je tih deset minuta dobio 19:13 za tadašnje vodstvo 62:61.

No, Marino Baždarić, Andrija Žižić i ostali su imali odgovor na to, te su na isti način uzvratili suparniku. Cedevita je dobila posljednju četvrtinu sa 18:10 i na kraju slavila pobjedu 79:72.

Tako su u 25. kolu dvije najbolje momčadi NLB lige, Cibona i Partizan, doživjele poraz. I jednima i drugima je to bio šesti ovosezonski.

Baždarić je sa 20 poena bio prvi strijelac utakmice, a svemu je dodao i šest skokova. Žižić je ubacio 17 uz sedam skokova, a Jermaine Anderson 14 uz šest skokova.

Lester McCalebb je sa 19 poena bio prvi strijelac beogradske momčadi.

NLB liga, 25. kolo:

Cedevita - Partizan 79:72

Budućnost - Bosna 81:68

Union Olimpija - Helios 77:64

Radnički - Cibona 72:64

Redoslijed: 1. Cibona 19-6, 2. Partizan 19-6, 3. Hemofarm 16-9, 4. Olimpija 15-10, 5. Budućnost 15-10, 6. Zagreb 14-11, 7. Cedevita 13-12, 8. Zadar 12-13...