Cijela momčad Dallasa odjurila je, Dončić je ostao i pomogao protivniku da ustane

Screenshot: Twitter

LUKA DONČIĆ i njegovi Dallas Mavericksi izgubili su treću utakmicu zaredom. Toronto Raptorsi u Kanadi su ih pobijedili 105:100. Raptorse su do pobjede predvodili O.G. Anunoby i Fred VanVleet, a svaki od njih zabio je 26 poena. No Anunoby je imao puno teži posao.

Cijelu je utakmicu morao paziti na Luku Dončića. U igri je proveo 43 minute te upisao po dvije asistencije i ukradene lopte. Dončić je bio najbolji u momčadi Dallasa, zabio je 24 poena, uhvatio sedam skokova te devet puta asistirao. Zanimljiv trenutak na utakmici bio je u četvrtoj četvrtini, kad je Anunoby blokirao Dončićev pokušaj, no onda je pao na parket. Umjesto da odjuri u obranu, Dončić je pomogao svom protivniku da ustane. Nakon utakmice objasnio je svoj potez.

"O.G. je jedan od najboljih dečki u ligi. Nikad ne psuje, nikad mi ne govori gluposti. Sapleo sam ga, ali slučajno. I zato sam mu pomogao", objasnio je Dončić na konferenciji za medije nakon utakmice.