Ćorlukin počasni prvijenac u Premiershipu u porazu kod Aston Ville

HRVATSKI reprezentativni branič zabio je u 90. minuti drugi gol za njegov Manchester City u porazu 4:2 u Birminghamu.

Ćorluka je prvi pogodak u engleskom prvenstvu postigao nakon kornera na samom kraju utakmice kada je lopta došla do Michaela Johnsona sa desne strane kaznenog prostora. On je pucao na gol, ali je blok igrača Ville loptu odbio do Ćorluke koji desnom nogom pogađa u lijevi donji kut.

Villa je potpunio nadigrala goste i zasluženo slavila, a junak utakmice je bio mladi napadač Gabriel Agbonlahor koji je za točno sedam minuta i 43 sekunde postigao hat-trick. Prvi gol za domaće postigao je John Carew.

Zanimljivo, svih šest golova postignuto je u drugom poluvremenu, a iako je Elano iz kaznenog udarca izjednačio nakon Villinog vodstva, na scenu je stupio Agbonalhor i sa ekspresno postignuta tri gola torpedirao Manchester City.

Svoj prvi, a drugi pogodak svoje momčadi zabio je u 69. minuti, a sljedeća dva u 74. i 76. minuti