liga prvaka

Dan kad je Stanković napravio čudo. Čula se tišina, a suigrači su se hvatali za glavu

NA današnji dan, prije točno 11 godina, tadašnji nogometaš Intera Dejan Stanković zabio je jedan od najlegendarnijih golova u povijesti nogometa. U četvrtfinalu Lige prvaka na San Siru prvu utakmicu igrali su Inter i Schalke.

Već u prvoj minuti se dogodio trenutak za povijest. Golman Schalkea Manuel Neuer je u svom karakterističnom stilu istrčao duboko u polje i glavom izbio loptu, ali na njegovu nesreću, točno na nogu Stankovića koji je šutirao iz prve s polovice terena i zabio nevjerojatan gol.

''Odmah sam loptu vidio u golu. Još mi je u glavi onaj trenutak tišine na stadionu dok su svi čekali da vide gdje će završiti lopta'', pričao je poslije Srbin. Interovi igrači nisu mogli vjerovati što se dogodilo, hvatali su se za glave, a publika je bila u transu. No, radost Talijana nije dugo trajala. Stanković je morao iz igre već u 24. minuti, a Schalke je senzacionalno slavio 5:2, da bi u uzvratu još jednom pobijedio 2:1 i plasirao u polufinale.

France Football je ovaj gol proglasio četvrtim najljepšim u povijesti Lige prvaka.